Sok helyzet, gólok, három pont a Lokinak

A Mezőkövesd elleni találkozó után újabb hazai bajnoki várt a DVSC-re, amely szombaton 18 órakor a Diósgyőrt fogadta a Nagyerdei Stadionban az OTP Bank Liga 3. fordulójában. A mérkőzés előtt klubunk cégvezetője, dr. Róka Géza éremmel és kupával köszöntötte a Debreceni Labdarúgó Akadémia bajnoki érmes, U12-es, U13-as, U14-es és U15-ös utánpótlás csapatát. A kezdősípszó előtt a DVSC elnöke, Szima Gábor, cégvezetője, dr. Róka Géza, valamint a Hajdú-Bihar Megyei Közgyűlés elnöke, Pajna Zoltán köszöntötte klubunk korábbi cégvezetőjét, Szilágyi Sándort, aki nyáron elbúcsúzott a Lokitól. Az első félidei kezdőrúgást Váradiné Nagy Zsuzsi, B-közepes, lelkes debreceni szurkoló végezte el, akit a 30. születésnapja alkalmából a családja ajándékozott meg ezzel a lehetőséggel. Mindössze 44 másodpercet kellett várni az első gyors debreceni helyzetre, Avdijaj labdaszerzése után Szécsi lőtt kapufát 8 méterről. A 9. percben újabb hatalmas hazai lehetőség maradt ki, Bódi Ádám 18 méteres lövésénél centimétereket tévedett, majd nem sokkal később Varga Kevin közeli próbálkozása volt pontatlan. A 11. percben a Diósgyőr is betalálhatott volna, előbb Vernes lövését ütött ki Nagy Sándor, majd a kipattanónál Busai bombájába vetődött bele önfeláldozóan.  Sorban dolgoztuk ki a nagyobbnál nagyobb lehetőséget, a 17. percben Varga Kevin ugratta ki remek ütemben Harist, akinek 10 méterről leadott lövése a gólvonal előtt gurult végig. A 29. percben Tőzsér beadását Cikos fejelte kapu felé.    A második félidő elején lelkes Loki-szurkolónk, a taktaharkányi Tallós Tímea végezte el a kezdőrúgást, aki a 15. születésnapjára kapta ezt az ajándékot. Remekül kezdte a játékrészt a Loki, a 48. percben teljesen megérdemelten meg is szerezte a vezetést, miután csapatkapitányunk, Tőzsér Dániel remek szóló után lőtt a jobb alsóba. Egy perccel később Avdijaj visszagurított labdáját Varga Kevin lőtte kapu felé. Öt perccel később Bódi távoli bombája volt veszélytelen. Jól játszottunk a második játékrész első periódusában, sok lehetőséget kidolgoztunk, az 56. percben Szécsi remek lövése ment el kevéssel a kapu mellett. Cserélt Herczeg András, Varga Kevin helyett Ezequiel Calvente állt be. A 62. percben ismét Tőzsér Dániel volt főszerepben, 30 méterről leadott lövését azonban fogta Antal. Három perccel később Bódi próbálkozása ment el kevéssel a jobb alsó sarok mellett. A 68. percben megduplázhattuk volna előnyünket, de nagy kavarodás után Antal időben mentett a gólvonalról. A 83. percben megszereztük második találatunkat, Haris jobbról érkező beadását Szécsi Márk tökéletesen bólintotta a hosszú alsóba. A második gólunk után ismét cserélt Herczeg András, a gólpasszt adó Haris Attila helyett Csősz Richárd érkezett, majd nem sokkal később Albion Avdijajt Takács Tamás váltotta. Csapatunk tehát sok lehetőséget kidolgozott a keleti rangadón, amelyen végül Tőzsér Dániel 48. percben szerzett és Szécsi Márk 82. percben szerzett találatával megérdemelt, 2-0-s győzelmet aratott.

OTP Bank Liga 3. forduló

DVSC – Diósgyőr 2–0 (0-0)Nagyerdei Stadion, 4028 néző. Vezette: Erdős (Buzás, Garai)

DVSC: Nagy S. – Cikos, Szatmári, Kinyik, Barna – Varga K. (Calvente, 56.), Tőzsér, Haris (Csősz, 85.), Bódi – Szécsi, Avdijaj (Takács, 91.)

Diósgyőr: Antal – Eperjesi, Brkovic, Tamás M., Forgács (Tajti, 54.) – Hasani, Lipták (Bárdos, 62.), Busai – Shestakov, Bacsa, Vernes (Ioannidis, 62.)

Gól: 1-0 Tőzsér (48.), 2-0 Szécsi (82.)

Sárga lap: Calvente (59.), Eperjesi (93.)