Győzelem a Kisvárda ellen

A nyári felkészülés második edzőmeccsét játszotta a Loki csütörtökön 18 órától a DVSC Labdarúgó Akadémián zárt kapuk mögött. Az ellenfél a szintén élvonalbeli Kisvárda volt.

Nagy melegben indult a 2×60 perces mérkőzés, komoly iramot diktáltak a csapatok az első pillanattól kezdve. A 2. percben rögtön megszerezhettük volna a vezetést, de egy szép támadás után Vajda Botond lőtt nem sokkal a kapu mellé. Két fejessel veszélyeztettünk, előbb Loncar, majd Babunski is betalálhatott volna, de a kisvárdai kapus védeni tudott. A 29. percben Loncar labdavesztése után Megyeri hárított bravúrral, az ellentámadást követően pedig Szécsi próbálkozása nem ért célba. Számos helyzetet kidolgoztunk, Ferenczi, Romanchuk és Manrique is közel állt a gólszerzéshez, de 0-0-s döntetlennel vonultak szünetre a csapatok.

A Loki és a Kisvárda is teljes sort cserélt az újabb 60 percre. A második félidő elején a meccs addigi legnagyobb helyzete maradt ki, Bévárdi beadása után Mance felejt közelről a keresztlécre. A találkozó másik része már jóval kevesebb helyzetet, viszont kemény játékot hozott. A 102. percben Dreskovic szabálytalankodott a saját tizenhatosán belül, így büntetőt ítélt a játékvezető. A labda mögé Camaj állt, akinek bombaerős lövését Milosevic védte nagy bravúrral. Pár perccel később Dzsudzsák Balázs jobb alsóba tartó próbálkozását ütötte szögletre a várdai kapus.

A 115. percben megszerezte a vezetést a Loki, Dzsudzsák Balázs távoli bombája pattant meg egy vendég játékos hátán, a labda pedig a hálóban kötött ki.

A Kisvárda elleni edzőmeccs tehát nagy iramot, harcos játékot, és 1-0-s debreceni sikert hozott. Csapatunk pénteken Pallagon tréningezik, majd szombaton elutazik az ausztriai edzőtáborba, és ott folytatja tovább a felkészülést.

Edzőmérkőzés
DVSC – Kisvárda FC 1–0 (0-0)

DVSC: I. félidő: Megyeri – Kusnyír, Lagator, Romanchuk, Ferenczi – Vajda, Manrique, Loncar, Bódi – Szécsi, Babunski (Mance, 42.). II. félidő: Milosevic – Baranyai, Dreskovic, Neofitydis, Bévárdi – Oliveira, Dzsudzsák, Varga J., Ojediran, Kyziridis – Mance (Bárány, 80.).

Gól: 1-0 Szőr (öngól, 115.)