Gólzáporos meccsen vertük az újoncot

Nyolc év után csapott össze ismét a DVSC és a Zalaegerszeg az NB I-es küzdelemsorozatban szombaton délután. A két csapat legutóbbi egymás elleni meccse óta – amelyet egyébként mi nyertünk 5-2-re az Oláh Gábor utcai stadionban – sok minden változott a klubok háza táján, de a Loki és a ZTE találkozóit mindig a gólzápor jellemezte.

A mai mérkőzés I. félidei kezdőrúgását Nyirán Péter végezte el, akit 25. születésnapja alkalmából ajándékozta meg családja ezzel a lehetőséggel.

Remekül kezdett a Loki, a második percben rögtön megszerezhette volna a vezetést, de Ferenczi beadása után Szécsi lövését Demjén szögletre ütötte. Varga Kevin pontrúgását követően azonban már gólt kiálthattak szurkolóink, Garba fejese a lécről épp Trujics elé pattant, aki estében közelről a kapus mellett a kapuba bombázott. Gratulálunk játékosunknak, akinek ez volt az első találata a Loki színeiben. A 8. percben Tőzsér szögletét az utolsó pillanatban ütötte ki a léc alól a kék-fehérek kapusa. A 14. percben Lesjak szöglet utáni fejese volt veszélytelen. Három perccel később Bedi Bence veszélyeztetett, de Nagy Sándor nagy bravúrral mentett szögletre. Csakúgy mint mi, ellenfelünk is betalált első pontrúgásából, Bedi 8 méterről fejelt a hosszúba. A 24. percben újból megszereztük a vezetést, ismét nálunk volt az előny! Ferenczi balról beadott labdáját a védők mögül kibújva Szécsi Márk lőtte védhetetlenül az egerszegi kapuba. A 34. percben Trujics passza után Garba 16 méterről tekert Demjén kezébe. A 39. percben újabb szögletünk sikeredett veszélyesre: kis kavarodást követően Szécsi az ötös sarkáról lőtte volna ki a hosszú, de a labda a lécről pattant ki.   A második játékrész kezdőrúgását Tóth Imre, a Tranzit-1. Kft. gépkocsivezetője végezte el, aki 52. születésnapjára kapta ezt az ajándékot.

Az 51. percben cserélt vezetőedzőnk, gólszerzőnket, Nikola Trujicsot Csősz Richárd váltotta. Az 55. percben Szécsi lövése után egy zalaegerszegi védő kézzel ért a labdába, de Kassai Viktor továbbot intett.  A 61. percben remek helyről, 18 méterről végezhetett el szabadrúgást Tőzsér Dániel, akinek lövése a lécről pattant ki. Egy percre rá Csősz távoli bombáját fogta Demjén. A 64. percben ismét a semmiből egyenlített a Zalaegerszeg, Tamás beadását Mitrovic 2 méterről lőtte Nagy Sándor kapujába. Zsinórban jöttek a gólok, két perccel később már ismét a Lokinál volt az előny, Varga Kevin passza után Haruna Garba 18 méterről lőtte ki a jobb alsó sarkot. A 73. percben Garba a zalaegerszegi tizenhatoson belül mutatott be egy szemet gyönyörködtető lövőcselt, majd eltekerte a labdát a hosszú alsóba, de a vendégek kapusa szögletre mentett. Egy percre rá szép, gyors passzos játék után Varga Kevin lőtt 18 méterről, de Demjén ezúttal is védeni tudott. A 80. percben Kassai Viktor könnyű szívvel befújt egy büntetőt a Zalaegerszegnek. A labda mögé a ZTE második gólszerzője, Mitrovic állt, akinek tizenegyesét Nagy Sándor hárította! A 83. percben cserélt vezetőedzőnk, Haruna Garba helyett Zsóri Dániel állt be. A 84. percben egy távoli egerszegi bomba a bal kapufáról pattant ki. A meccs hajrájában Haris Attilát Kinyik Ákos váltotta. A 90. percben Hudák egy az egyben állt Nagy Sándorral szemben, aki a nyolcméteres lövést bravúrral védte.

A Loki tehát második mérkőzését is megnyerte az OTP Bank Liga idei kiírásában, miután Nikola Trujics, Szécsi Márk és Haruna Garba találatával 3-2-re verte az újonc Zalaegerszeget a Nagyerdei Stadionban. Szép volt, fiúk!

OTP Bank Liga, 3. forduló
DVSC-Zalaegerszeg 3-2 (2-1)
Nagyerdei Stadion, 4150 néző. Vezette: Kassai (Szalai, Márkus)
DVSC: Nagy S. – Kusnyír, Szatmári, Pávkovics, Ferenczi – Varga K., Haris (Kinyik, 89.), Tőzsér, Trujics (Csősz, 51.) – Szécsi, Garba (Zsóri, 83.) Zalaegerszeg: Demjén – Bolla, Lesjak, Devecseri, Tamás – Kocsis – Babati (Hudák, 59.), Mitrovic, Bédi, Radó – Grumics (Bobák, 65.)
Gól: 1-0 Trujics (2.), 1-1 Bedi (17.), 2-1 Szécsi (24.), 2-2 Mitrovic (64.), 3-2 Garba (66.)
Sárga lap: Garba (27.), Trujics (49.), Devecseri (60.), Csősz (81.), Zsóri (91.), Kocsis (91.)