Búcsú a kupától

Nagyon régen nem játszott olyan mérkőzést a Loki, amely előtt egyértelműen az ellenfelet tartották esélyesebbnek, ám szerdán ez így volt: a kupa negyeddöntőjében az NB I. 4. helyezettje, az MTK látogatott a Nagyerdei Stadionba.

A DVSC az eltiltott Pávkovics Bencét, illetve a sérült Sós Bencét, Poór Patrikot és Lakatos Benjámint nélkülözve vágott neki az összecsapásnak. Az MTK határozottan és veszélyesen kezdett, Grófnak már az 5. percben bravúrra volt szüksége Prosser lövésénél. A folytatásban kiegyenlítettebbé vált a játék, a 15. percben Tischler fejesénél már Somodinak is védeni kellett.

A 20 percben viszont a vendégek kerültek ziccerbe, egy védelmi hiba után Korhut Mihály bravúrosan mentett a gólvonalról. Összességében a Loki pariban volt az MTK-val, amit a 26. percben Kusnyír Erik mellé szálló kísérlete is hangsúlyozott.

A 34. percben Kalafat Álmos helyett Szécsi Márk állt be, a félidő hajrájában pedig Dzsudzsák Balázs lövését kellett megfognia a fővárosiak hálóőrének. A továbbjutáshoz a szünetig mégis az MTK került közelebb, a 42. percben ugyanis Herrera 17 méteres, megpattanó lövése után a labda utat talált a bal sarokba (0-1).

A második félidőre újabb kettőt cserélt a DVSC, Tischler Patrik helyett Bárány Donát, Baráth Péter helyett a friss igazolás, Ugrai Roland érkezett. Érkezett egy Loki-helyzet, majd a 47. percben az egyenlítés is! Egy Dzsudzsák-szöglet után Szécsi Márk remekül érkezett a rövidre, és szépen fejelt a kapuba (1-1). Az 50. minutumban viszont reagált az MTK, Varga Roland lépett meg a jobb oldalon, és 13 méterről bezúdította a labdát a hosszúba (1-2).

A Loki nem hagyta magát, támadott az újabb egyenlítésért, az 54. percben Szécsi ismét fejelhetett, de a játékszer fölé szállt. Jöttek a debreceni helyzetek, Bárány Donát majdnem betalált (az utolsó pillanatban blokkolták), de a gyors MTK is többször elszabadult.

Jó volt a meccs, 25 perccel a vége előtt beállt Bódi Ádám is, aki Pintér Ádám helyére jött. Mindent megtett a gólért a DVSC, Ugrai Roland nem sokat tévesztett a 70. percben, majd nem sokkal később Bárány is közel járt a találathoz.

A hajrá egy hatalmas Szécsi-helyzettel kezdődött (kimaradt), és egy Miovksi-fejessel folytatódott (Gróf védett). A legvégén Kinyik Ákos bombáját ütötte ki Somodi, így nem sikerült hosszabbításra menteni a mérkőzést, a jól futballozó DVSC búcsúzott a kupától.

Folytatás a vasárnapi, pécsi bajnokin.

Mol Magyar Kupa, negyeddöntő.

DVSC-MTK 1-2 (0-1).

Nagyerdei Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Szilasi.

DVSC: Gróf – Kusnyír, Kinyik, Korhut (Szatmári, 80.), Ferenczi – Baráth (Ugrai, 46.), Haris – Pintér (Bódi, 66.), Dzsudzsák, Kalafat (Szécsi, 34.). – Tischler (Bárány, 46.). Edzők: Huszti Szabolcs és Toldi Gábor,

MTK: Somodi – Ikenne-King, Dimitrov (Mezei, 78.), Nagy Zs., Herrera, Varju, Cseke (Kanta,, 92.), Palincsár (Kata, 73.), Bíró (Miovski, 73.), Prosser (Schön, 92.), Varga R. Edző: Michael Boris.

Gól: Szécsi (47.), illetve Herrera (42.), Varga R. (50.).

Sárga lap: Dzsudzsák (16.), Ugrai (68.), illetve Dimitrov (64.).

Toldi Gábor: Fájó a vereség, de meggyőződésem, hogy egyenrangú ellenfelei voltunk az MTK-nak, sőt, a helyzeteink alapján akár nyerhettünk is volna. Erőt kell merítsünk abból, hogy az NB I. 4. helyezettjével szemben ilyen jó teljesítményt nyújtottunk.

Michael Boris: Nagyon boldog vagyok a továbbjutás miatt. Az első félidőben jobban játszottunk, a másodikban szép gólt rúgtunk, de a DVSC is nagyon veszélyes volt, például Dzsudzsák Balázs remek beadásai miatt. Felkészültünk a Debrecenből, kellett is, mert jól is játszottak a hazaiak. Kívánom, hogy a Loki jusson fel az NB I-be.

Fotó: Kovács Péter/Hajdú-bihari Napló